Chleb esseński, który jest także nazywany chlebem Ezechiela ma dużą wartość kaloryczną. To wszystko za sprawą wyjątkowemu mechanizmowi wyrobu. Najpierw najdoskonalsze ziarna orkiszu naturalnego zanurzane są w czystej oraz oczyszczanej wodzie w monitorowanych dokładnie warunkach. Później ziarna rozpoczynają rosnąć. Kiełkowanie zboża to prosty mechanizm. Usprawnia on trawienie oraz podnosi kaloryczną wartość żywności. Po skiełkowaniu pełnym występuje rozkruszenie jak i także tworzenie w bochenki. Bochenki są bardzo wolno oraz delikatnie wypiekane w temperaturze niewielkiej. Poszczególni uważają, że chleb skiełkowany może mieć między 50 a 1350 więcej witamin oraz minerałów aniżeli chleb standardowy nieskiełkowany. Chociaż może wystąpić wzrost niewielki tychże elementów na gram, to wzrostu takiemu towarzyszy sam wzrost samego ziarna na skutek mechanizmu kiełkowania. W związku z tym ilość na gram się nie przekształca.

Historia

Chleb esseński wywodzi się od Esseńczyków. Była to żydowska klasa wyznaniowa, która funkcjonowała na przełomie II wieku przed Chrystusem jak i także I wieku po Chrystusie. Prezentowali oni bardzo silną wiarę. Koncentrowali się na badaniu Pisma Świętego i mieli jednocześnie bardzo mały kontakt z zewnętrznym światem.

Dla diabetyków


Bardzo istotne jest dla diabetyków oraz osób odchudzających się to, że chleb ten nie zwiększa stopnia cukru we krwi. Poza tym również służy metabolizmowi. Pieczywo tego typu ma bardzo dużo błonnika z ziarna pełnego, natomiast w przebiegu jego pieczenia nie dochodzi w ogóle do powstawania mąki. Ziarna z kiełkami miażdżone są od razu do gęstości ciała oraz są później wypiekane.

W smaku gęstości chleb ten różni się od chleba standardowego. Jego smak ustalić można jako lekko słodkawy. Gęstość jest gliniasta oraz ciężka. Nie brzmi to jakoś specjalnie zachęcająco, jednakże chleb z ziarna kiełkowanego jest dobry oraz bardzo łatwo się jest do niego przyzwyczaić. Pasuje wręcz idealnie do wędlin, serów, a także słodyczy jak na przykład konfitur oraz dżemów. Można zmienić z przeznaczeniem proste pieczywo jak i także korzystać z jego pozytywnych wartości na co dzień. Dzięki temu właśnie, aby się zdrowo oraz lekko żywić, nie musimy rezygnować z chleba pełnego węglowodanów. Każdy powinien to sobie zapamiętać i brać pod uwagę właśnie chleb esseński w razie diety. Wiadomo, że podczas diety chyba najgorsze jest właśnie zrezygnowanie z chleba i ze słodyczy. Jak wiemy z tego pierwszego już nie musimy ryzykować.

Bakery obraz autorstwa azerbaijan_stockers - www.freepik.com